Tuesday, September 22, 2009

Tenerife 1

Bolo to spontánne rozhodnutie. Mala som nejaké zvyšné dni dovolenky a povedala som si, reku, po štyroch rokoch makania v upršanom Írsku (aj keď i tu máme nejaké teplé a slnečné dni, musím spravodlivo dodať) by som sa mohla ísť niekam na juh aspoň na chvíľku poriadne zohriať (a že som sa aj. Cez deň cez tridsať, v noci dvadsaťštyri stupňov - nestačili sme vodu hltať.) Moja prvá dovolenka v živote v krásnom horúcom kraji pri mori. Keďže nie som typ, čo sa vypeká na pláži ako biftek na oleji, hlavne som plávala a chodila dlhé prechádzky a výlety. Veľa som si odtiaľ odniesla. Som vďačná...


Navyšší vrch v okolí (Možno aj na celom ostrove, ktohovie.) Je to sopka, ale meno vám nepoviem. Neviem. Volajme ju hoci Tenerife's first lady :-)
Náš hotelček Las Floritas
Paliem bolo hodne, na každom kroku. Ako u nás smrekov
V kraji, kde neprší aj niekoľko mesiacov sú odkázaní na umelé zavlažovanie. Aj keď nejaký čas pršalo, keď sme tam boli my. Zrejme veľká koncentrácia Írov na meter štvorcový :-)


Fontány... Pri nich by som presedela aj celý deň. Táto tu nestriekala stabilne, ale predvádzala malé vodné divadielko


Sea Café
Mushroom trees :-)
Malý mlyn pekný ako obrázok, na ktorom je odfotený... :-)


...nechýba pri ňom ani jeho slávny vyzývateľ na súboj :-)
Úžasná fontána, voda stekala po skle. Neustále. Vodné sklá... alebo sklená voda..? :-)


Niekde si ľudia pestujú na oknách muškáty, niekde kaktusy


Tak si chvíľu posedieť...
Čas, keď sa rosvecujú svetlá...


...i keď biznismeni ich zneužívajú aj na to, aby lákali zákazníkov do svojich podnikov ako bludičky...

2 comments:

Lucka Bérešová (hudobníčka) said...

Boli ste na dovolenke? Super! Si opalena? Podla fotiek bolo krasne!

ludmila said...

:-) Hej, Lucka, máš pravdu, bolo tam krásne, majú tam aj super zoo parky, ešte dodám fotky. Opálená veľmi nie som, keďže som sa štyri roky neopaľovala, nechcela som svoju pokožku vystaviť šoku, tak som mala krém s vysokým ochranným faktorom. Chytila som len taký jemný odtieň hnedej, ale stačí. Nešla som si tam po bronz na koži (aj keď to zne možno čudne! :-))